Poznajcie top 10 aplikacji na smartfony, które ułatwią Wam codzienne życie. Dzięki nim szybciej ogarniecie obowiązki, nie zapomnicie o niczym, a przy okazji z pewnością będzie Wam wygodniej. Aplikacje wspomagają mamy w opiece nad maluchami, zabiegane panie domu, ale także wspierają nas w planowaniu zakupów, układaniu harmonogramu dnia, a nawet prowadzeniu domowego biura. Od teraz już o niczym nie zapomnisz!
Zobacz, co warto zainstalować na swoim telefonie, aby łatwiej radzić w codziennych obowiązkach.
Aplikacja 7 Weeks pomoże osiągnąć cel
To aplikacja, dzięki której uda się nam osiągną cel w tytułowe siedem tygodni. Sedno aplikacja opiera się na znanej na całym świecie książki Charlesa Duhigga „The Power of Habit” (tłumaczenie z języka angielskiego „Siła nawyków”), której autor jest przekonany, że każdy cel można osiągnąć w 49 dni, jeśli dążenie do niego stanie się naszym nawykiem. W aplikacji bowiem chodzi o to, by łatwiej nam było wypracować pozytywne nawyki lub byśmy mogli oduczyć się jakichś złych przyzwyczajeń. Dzięki tej aplikacji na smartfony, zaczniemy częściej czytać książki, biegać, chodzić na spacery, jeść więcej warzyw lub po prostu odpoczywać regularnie przez kilkadziesiąt minut dziennie. To tylko przykładowe cele, jakie możemy sobie założyć, a to, co chcielibyśmy osiągnąć, zależy wyłącznie do nas.
Aplikacja ma przejrzysty interfejs, jest bardzo intuicyjna w obsłudze i elastyczna, co sprawia, że świetnie dopasowuje się do naszych wymagań i codziennych nawyków. Do wyboru mamy piętnaście różnych motywów kolorystycznych, dwa widdżety na stronę startową naszego telefonu i jednocześnie możliwość ustawienia krótszego lub dłuższego czasu na osiągnięcie wybranego celu. Aplikacja 7 Weeks pozwala dodawać dzienne notatki dotyczące założonych celów do osiągnięcia, a także ustawiać cele pośrednie. Jej ocena w Google Play to 4,3, a pobrało ją już ponad 500 tysięcy użytkowników. Jej cena to około 10 zł miesięcznie.

Zarządzanie czasem w Mechanicznym Pomidorze
Jeśli Wasza praca lub nauka do dłuższego czasu coraz bardziej Was męczy, a efektywność spada, czas na pracę w systemie Pomodoro. Co to takiego? To system pracy, opracowany przez Włocha, który zainspirował się czasomierzem w kształcie pomidora. Polega na pracy w interwałach. Potrzebna nam lista rzeczy do zrobienia, nauczenia się lub opracowania, a także kolejność wykonywania tych zadań. Następnie pracujemy nad tymi tematami, skupiając się wyłącznie na nich w określnym przedziale czasowym (zalecane jest 25 minut). W czasie pracy w systemie Pomodoro wyłączamy wszelkie rozpraszacze – nie sprawdzamy mejla, nie przeglądamy Facebooka ani nie zaglądamy do telefonów.
Aplikacja Mechanicznego Pomidora (Clockwork Tomato) ułatwi nam wykonywanie zadań w trybie interwałów. Aplikacja ma zainstalowany 25-minutowy sekundnik w telefonie, a jej wyświetlacz oraz cały interfejs wykonane są w relaksujących odcieniach. W aplikacji możemy tworzyć listy zadań, układać ich kolejność i dowolnie ją modyfikować. Aplikację pobrało w Google Play już ponad 500 tysięcy osób, które oceniły Clockwork Tomato na 4,5 w 5-stopniowej skali. Cena organizera pracy to około 10 zł.
Kobiecy kalendarz Clue
Kobiece sprawy łatwiej będzie kontrolować dzięki aplikacji Clue. To nie tylko świetna sprawa, by zapisać sobie ważne daty dotyczące miesiączkowania oraz dni płodnych, ale też monitorować na bieżąco sprawy ciała i ducha. Clue to wsparcie dla kobiet w każdym miesiącu, szczególnie tych, które planują zajść w ciążę!
Clue to sprytny kalkulator, który pozwoli Ci monitorować menstruację, owulację, PMS i objawy cyklu (skurcze, jajeczkowanie, ból głowy, libido i wiele innych). Możemy ustawić przypomnienia, aby zawsze wiedzieć, w której fazie cyklu właśnie jesteśmy. W aplikacji Clue znajdziemy też wiele porad, jak na co dzień radzić sobie z nurtującymi kobiety pytaniami: skąd bierze się okres? Jakie są fazy cyklu? Co oznaczają? Jak okres wpływa na stan włosów, paznokci, skóry, a nawet jak może wpływać na osiągane w sporcie wyniki? I wiele, wiele innych pytań. Dodatkowo Clue pozwala planować ćwiczenia, kontrolować masę ciała oraz robić notatki i różnorodne „przypominajki”.
Ogromną zaletą Clue jest to, że jest to aplikacja całkowicie bezpłatna. Użytkowniczki dały jej ocenę 4,8 w 5-stopniowej skali, a pobrania na poziomie ponad 10 milionów świadczą nie tylko o popularności, ale także niezawodności aplikacji. Wśród opinii przewijają się słowa mówiące o tym, że jest to aplikacja łatwa w obsłudze, intuicyjna, przejrzysta, funkcjonalna i o przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Obowiązkowa w telefonie każdej nowoczesnej kobiety!
Notatnik Evernote
Evernote to znany na całym świecie elektroniczny notatnik, z którego korzystają już miliony użytkowników na całym świecie. Evernote pomaga skupić się na tym, co najważniejsze, i mieć dostęp do informacji, gdy są potrzebne. Notatnik można wpisywać odręcznie lub po prostu skanować do naszego smartfona. Możemy także dodawać rzeczy do zrobienia, listy zajęć, zdjęcia, obrazy, strony internetowe i dźwięki, a później szybko je odnajdować. Łatwo też porządkować notatki w dowolny sposób, a także udostępniać je komu zechcemy. Evernote synchronizuje się na wszystkich naszych urządzeniach, dzięki czemu ważne dla nas informacje są zawsze z nami, gdziekolwiek jesteśmy i z jakiegokolwiek sprzętu właśnie korzystamy – czy to z telefonu, komputera czy tabletu.
Evernote to także doskonały sposób na przechowywanie informacji dla osób kreatywnych, pisarzy czy dziennikarzy. Można szybko robić notatki, gdy tylko przyjdzie nam coś ciekawego do głowy, a nie mamy przy sobie notatnika i długopisu. Szkice notatek i artykułów, możemy zapisywać w poszczególnych katalogach i odpowiednich grupach, które samodzielnie ustalamy.
Z łatwością przygotujemy też listę zakupów, listę zadań i odpowiadające im powiadomienia, by niczego nie przegapić. Co więcej, można synchronizować zadania z innymi użytkownikami, co doskonale sprawdzi się we współpracy z kilkoma osobami. Dzięki swojej uniwersalności, Evernote zyskało rzeszę fanów, a w Google Play aplikację pobrało już 100 milionów osób z całego świata. Ocena użytkowników to 4,7. Aplikacja w podstawowej wersji jest bezpłatna.

Kupuj bilety w telefonie dzięki SkyCash
Dzięki aplikacji SkyCash kupimy bilety bez stania w kolejce do kasy czy kiosku, a część z nich będzie nawet nieco tańsza niż papierowe odpowiedniki (tak dzieje się w przypadku biletów miejskich, które zazwyczaj są o 20 groszy tańsze od tradycyjnych biletów). Płatności mobilne SkyCash oszczędzają także nasz czas. Ze SkyCash korzysta już ponad 1 500 000 Użytkowników, którzy wykonują ponad 1,5 miliona transakcji miesięcznie. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i gwarantuje bezpieczeństwo na poziomie bankowości elektronicznej.
Co konkretnie możemy kupić dzięki SkyCash? Opłacić parking w strefach płatnego parkowania w 64 miastach w Polsce, kupić bilety komunikacji miejskiej w 70 miastach, kupić bilety na połączenia krajowe PKP Intercity, kupić bilety na połączenia przewoźników kolejowych działających na terenie Polski, a także kupić biletów do sieci Multikino w całej Polsce oraz kin lokalnych. SkyCash pozwala ponadto dokonać przelewów pieniężnych na komórkę, wypłacać gotówkę bez użycia karty w sieci bankomatów Euronet, błyskawicznie doładować telefon na kartę, dokonywać płatności za domowe rachunki, a nawet wykupić ubezpieczenie komunikacyjne i turystyczne. Wystarczy rejestracja i podłączenie do konta karty kredytowej i debetowej, by z łatwością korzystać z mobilnych i bezpiecznych płatności on-line.
Tylko w Polsce aplikację pobrało już milion użytkowników, a jej ocena w Google Play to 4,4 (w 5-stopniowej skali).
Zachowaj na później w Pocket
Pocket to sprytna aplikacja, dzięki której możemy zachowywać ciekawe artykuły do przeczytania na później. Sprawdza się, gdy wpadnie nam coś ciekawego w oko, a jednocześnie nie mamy czasu ani możliwości, by skupić się i przeczytać daną treść. Możemy zapisywać najnowsze wiadomości, artykuły z czasopism, historie, filmy, przepisy, strony internetowe, informacje z samouczków – wszystko co znajdziemy w sieci lub zasubskrybujemy od dowolnego wydawcy. Co więcej, Pocket przeczyta treść za nas! Bowiem po zapisaniu artykułu możemy przyswajać wiedzę, używając funkcji czytania, oglądania i słuchania, które nie męczą oczu i dłoni, a także poprawiają koncentrację.
Aplikacja Pocket jest bardzo funkcjonalna i łatwa w obsłudze przez każdego użytkownika. Posiada przyjazny interfejs. Co bardzo ważne – zapisane treści można odtwarzać nawet w trybie offline, czyli bez dostępu do Internetu. To świetny pomysł na nudę w samolocie!
Podstawowa wersja Pocket jest bezpłatna i cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników smartfonów na całym świecie. Ze sklepu Google Play pobrało ją już ponad 10 milionów użytkowników, którzy ocenili Pocket na 4,5 w 5-stopniowej skali.
Wszystkie karty w jednym miejscu Stocard
Znacie problem grubego od kart lojalnościowych portfela, który nie chce się zamknąć i jest potwornie ciężki? Rozwiązaniem może być aplikacja Stocard, na której z łatwością zapiszemy karty lojalnościowe do wszystkich sklepów – od spożywczych, drogeryjnych, po obuwnicze, sportowe czy odzieżowe. Zawsze będą pod ręką i się nie zgubią.
Aplikacja Stocard jest bardzo prosta w użyciu. Wbudowany nowoczesny aparat ze skanerem pozwala na dodawanie kart lojalnościowych w ciągu kilku sekund. W aplikacji można korzystać z ponad 200 zarejestrowanych sklepów bądź dodawać nowe, niezapisane wcześniej sklepy. Bardzo wygodnie i sprytne rozwiązanie. Na świecie z aplikacji Stocard korzysta już ponad 10 milionów użytkowników, a jej ocena to 4,7. Co ważne, jest to możliwość całkowicie bezpłatna.
Odetchnij chwilę z HeadSpace
Gdy przytłacza nas nadmiar obowiązków, praca męczy i nie daje wytchnienia, warto mieć w telefonie sprytną aplikację HeadSpace. Aplikacja to osobisty przewodnik po zdrowiu i szczęściu, która pozwala na chwilę odciąć się od rzeczywistości. HeadSpace to aplikacja do medytowania, nauczenia się uważności, a nawet lepszego snu nocą. Poprawiamy swoją koncentrację, wyciszamy umysł i dajemy sobie chwilę wytchnienia w czasie pracy lub codziennych obowiązków.
Z HeadSpace korzysta ponad 10 milionów osób na świecie, a ocena aplikacji to 4,5 (na pięć możliwych punktów).