Firma Corsair ma dla swoich klientów nowy produkt. Jest nim myszka GLAIVE RGB, który odróżnia się od innych urządzeń tego typu, przede wszystkim możliwością personalizacji uchwytu i ułożenia kciuka.
GLAIVE RGB to optyczny gryzoń z sensorem o rozdzielczości do 16000 DPI. Wartości czułości myszy można zmieniać wykorzystując przełącznik na korpusie. Novum jest zastosowana w produkcie Corsair opcja zmiany nakładki, ułatwiającej anatomiczne ułożenie kciuka na urządzeniu. Dzięki magnesom można bezproblemowo zmienić ustawienie na wygodniejsze, które może być zależne - na przykład - od gry w którą akurat chcemy zagrać. Nakładki są trzy i każda z nich oferuje użytkownikowi nieco inną pozycję dłoni na peryferium.
Dokładki są zaprojektowane w różny sposób, charakterystyczny dla różnych ustawień. Do wyboru jest więc podstawowa z gładkimi i kanciastymi konturami, gumowana z pionowym bokiem oraz szeroka, gumowana podstawka z dużym wypłaszczeniem z miejscem na kciuk. Każda z dostępnych alternatyw została zaprojektowana tak, aby gracz miał szybki i łatwy dostęp do wszystkich sześciu programowalnych przycisków umieszczonych na obudowie myszki.
Zdjęcie: corsair
Corsair GLAIVE RGB ma wbudowany sensor optyczny PixArt – PMW3367. Jest to moduł stworzony specjalnie z myślą o tym urządzeniu, który pozwala uzyskać DPI szerokiej skali od 100 do 16000. Mysz pozwala także tworzenie do pięciu predefiniowanych wariantów ustawień DPI w pamięci wewnętrznej urządzenia. Zmiana czułości myszy może być zmieniania przy pomocy jednego klawisza, dzięki czemu nawet będąc w jednej grze, jesteśmy w stanie łatwo zmieniać czułość myszy.
Za „klikanie” w GLAIVE RGB odpowiadają przełączniki OMRON zastosowane w przyciskach bocznych, dzięki czemu opóźnienie praktycznie nie występuje. Dodatkowo tak zbudowana konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Według producenta ma ona wytrzymałość określoną na około 50 milionów kliknięć. GLAIVE zapewnia również Polling rate na poziomie 1000 Hz/1 ms, co jest gwarantem rejestrowania każdej akcji w trakcie nawet najbardziej dynamicznych poczynań myszką.
Skrót RGB w nazwie myszy jest informacją, że sprzęt można dowolnie podświetlać. Umożliwiają to trzy w pełni konfigurowalne strefy podświetlenia diodami LED. Oprogramowanie Corsair Utility Engine pozwala zdefiniować dla GLAIVE RGB różne konfiguracje, i w zależności od własnych preferencji mogą tworzyć świetlne układy. Uzupełnieniem jest także kompatybilność oprogramowania z innymi urządzeniami marki.
Zdjęcie: corsair
Korzystanie z aplikacji jest również wygodne, gdy chcemy zbudować własne makra. Oprogramowanie pozwala na programowanie wszystkich sześciu przycisków, dzięki czemu można stworzyć indywidualne komendy pod konkretną grę. Modyfikacje są zapisywane wewnątrz myszy, dzięki czemu nie musimy instalować dodatkowych programów w komputerze, także gdy podpinamy peryferium do innego sprzętu. Myszka będzie dostępna w powszechnej dystrybucji już wkrótce. Jej cena nie powinna przekroczyć 400 złotych. Gryzonia możemy nabyć w jednym z dwóch kolorów: czarnym lub imitującym aluminium.
Źródło: corsair