Mniej więcej od 2 lat firma Lenovo prowadzi prace nad kompleksowym modułowym rozwiązaniem, pozwalającym na rozszerzenie możliwości smartfona.
Efektem tych prac jest system Moto Mods, w którego skład wchodzą różnorodne, podczepiane pod "plecki" telefonu panele, które zostały wyposażone w ciekawe rozwiązania. Elementy te są kompatybilne z telefonami Lenovo Moto Z i Z Play. Dzięki nowemu systemowi, z pozoru zwyczajne smartfony zyskują nowe funkcjonalności, które do tej pory były nieosiągalne przy tego typu sprzęcie. Możliwe jest więc stworzenie mikro projektora, powerbanku, wysokiej jakości cyfrowego aparatu fotograficznego i wielu innych.
Lenovo do współpracy przy tym projekcie zaprosiło liczne grono prestiżowych partnerów takich jak: JBL, Incipio czy Hasselblad. Podstawowym założeniem ma być kompatybilność z telefonami Moto Z także przyszłych generacji. Marka już teraz zapewnia wsparcie dla obecnie dostępnych modułów do 3 generacji smartfonów z rodziny Moto Z włącznie, czyli przez najbliższe 3 lata. Entuzjaści telefonów klasy premium w ofercie Lenovo Moto będą mogli więc dobrać sobie dodatkowy moduł do swojego modelu bez strachu o późniejszą wymianę smartfona na nowszy. Dziś kupione akcesorium będzie działało także w przyszłości.
Zdjęcie: lenovo.com
Obecnie w sprzedaży w naszym kraju dostępne są cztery moduły z linii Moto Mods, a także dwa smartfony przygotowane do takich modyfikacji. Są nimi wspomniane Lenovo Moto Z i Z Play. Już niebawem, bo w grudniu, na rynek trafi kolejny moduł Hasselblad True Zoom, którego cena powinna wynieść około 1100 złotych. W tej chwili kupić możemy moduł JBL SoundBoost, Insta-Share Projector i Incipio off GRID Power Pack.
Moto Mod JBL SoundBoost, w cenie 449 zł, to produkt stworzony dla wielbicieli muzyki w doskonałej jakości dźwięku. Obudowa o wymiarach 152 x 73 x 13 mm i wadze 145 g skrywa dwa głośniki stereo o średnicy 7mm i mocy 3W. Funkcja zestawu głośnomówiącego pozwala na wygodne prowadzenie rozmów bez trzymania telefonu przy uchu, a wygodna podstawka pozwala ustawić urządzenie na każdej płaskiej powierzchni. Moduł wyposażono we własne źródło zasilania, czyli baterię o pojemności 1000 mAh, która pozwala na nawet 10 godzin pracy. Ładuje się go poprzez port USB typu C. Podpięcie do telefonu jest bardzo proste, a sam moduł jest od razu wykrywany przez smartfon.
Moduł Insta-Share Projector, dostępny w cenie około 1300 złotych pozwala przekształcić telefon w mobilny projektor DLP o mocy 50 ANSI lumenów i rozdzielczości 480p. Zastosowana w urządzeniu lampa, pozwala - według producenta - na 10 000 godzin wyświetlania obrazu, co przekłada się na około 25 lat przy codziennym używaniu przez mniej więcej 60 minut. Moduł o wymiarach 153 x 74 x 11 mm i wadze 125 g sprawia, że nasz mikro projektor możemy wziąć ze sobą praktycznie wszędzie. Do wyświetlenia obrazu potrzebujemy tylko płaskiej powierzchni, którą zamienić możemy w 70-calowy ekran o proporcjach 16:9 i możliwości dostosowania jasności do warunków otoczenia. Urządzenie oferuje także trapezową auto-korekcję obrazu w zakresie +/- 40 stopni. Całość zasilana jest z wbudowanej baterii o pojemności 1100 mAh, która wystarcza na dodatkową godzinę wyświetlania.
Zdjęcie: lenovo.com
Zasilanie elektroniki to podstawa, dlatego fani gadżetów powinni zainteresować się modułem Incipio off GRID Power Pack. Jego cena to niespełna 300 złotych, a za tę kwotę otrzymujemy ogniwo bateryjne o pojemności 2220 mAh, co pozwala na dodatkowe 22 godziny pracy smartfona. Baterię tę można wykorzystywać jako stałe wsparcie akumulatora zamkniętego w telefonie lub jako dodatkowe źródło energii w różnych sytuacjach, na przykład na wyjeździe. Moduł można skonfigurować tak, że będzie on aktywnie wspierał baterię smartfona w konkretnych momentach użytkowania.
Jeśli posiadamy Moto Z czy Z Play, a nie czujemy potrzeby korzystania z dodatkowych modułów, możemy po prostu wybrać wymienne obudowy, które znacząco zmienią wygląd naszego urządzenia. Do wyboru mamy plecki z prawdziwym drewnem, skórą czy wzorzystą tkaniną. Style Shells, bo tak nazwano ten produkt można kupić już od 79 złotych.
Źródło: lenovo.com