Coraz bliżej Boże Narodzenie więc już niebawem zacznie się zakupowy boom, sklepy zaczną pękać w szwach, a klienci poczują magię świąt stojąc w długich kolejkach. Aby oszczędzić sobie nerwów i czasu, warto już teraz zacząć kompletować prezenty dla najbliższych. Najlepiej przez internet.
W pierwszej części poradnika zaprezentowaliśmy pomysły na droższe prezenty dla zapalonych graczy komputerowych. Druga część to gadżety dużo tańsze i mogące się przydać szerszemu gronu użytkowników. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla osoby lubiącej drobiazgi czy elektronikę użytkową, postaramy się podpowiedzieć, co może być niej doskonałym prezentem gwiazdkowym.
Tanie VR
Z pozoru produkt ten wydawać się może szalenie drogi. Markowe zestawy topowych marek kosztują sporo, a ich możliwości różnią się od tych, które prezentują tanie okulary do VR. Niemniej jeśli chcemy sprawić frajdę gadżeciarzowi, za niewielkie pieniądze możemy dać nawet więcej niż namiastkę rzeczywistości wirtualnej.
Wystarczy, że sprawimy danej osobie prezent w postaci gogli wirtualnej rzeczywistości, które będą działały z wykorzystaniem smartfona. Takie urządzenie jest proste w konstrukcji i tanie w zakupie, ponieważ nie posiada skomplikowanych podzespołów, a tylko kilka soczewek i specjalną konstrukcję powodującą, że po włożeniu do środka telefonu, w łatwy sposób uzyskamy efekt wirtualnej rzeczywistości.
Jak wspomnieliśmy w tego typu okularach nie ma żadnej skomplikowanej elektroniki. Za wszystko co związane jest z wyświetlaniem obrazu odpowiada umieszczony wewnątrz smartfon. Wystarczy tylko pobrać z internetu, zainstalować specjalną aplikację i już można cieszyć się całkiem przyzwoitymi efektami wizualnymi, w dodatku za naprawdę niewielkie pieniądze. Podstawowe okulary do VR można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Opcjonalnie możemy również wybrać zestawy droższe z dołączonymi dodatkowymi akcesoriami, jak na przykład pilot bluetooth. Cena takich modeli nie powinna przekroczyć 100 złotych. Nieco więcej mogą kosztować gogle z wbudowanymi słuchawkami, ale takie opcje nie dają dużo lepszego efektu odbioru VR. Podstawowe modele, wystarczą w zupełności i przy okazji nie zrujnują nam kieszeni.
Zdjęcia: colorcross
Wiązanie na magnes
Każdy noszący sznurowane obuwie zapewne wielokrotnie walczy z problemem rozwiązujących się sznurówek czy z ich splątaniem. Bywa to uciążliwe zwłaszcza w butach sportowych. Jest jednak pewien niewielki i niedrogi gadżet, który pozwala pozbyć się wszelkich uciążliwości związanych ze sznurowadłami. A jest nim Clicks Life.
Najprościej mówiąc są to dwa specjalne magnesy zaopatrzone w otwory do przeciągania sznurówek, które pozwalają łatwo "wiązać" i "rozwiązywać" buty. Obie te czynności ujęliśmy w cudzysłów, ponieważ po założeniu Clicks Life, będą one bajecznie proste. Po włożeniu stopy do buta wystarczy tylko połączyć dwie połówki magnesu, i buty są już solidnie osadzone na nogach. Szybko, łatwo i bez zbędnie ciągnących się dookoła sznurowadeł.
Magnesy Clicks Life trzymają na tyle mocno, że gadżet ten nadaje się do montażu na butach do biegania, fitnessu, czy zajęć na siłowni. Produkt kosztuje około 50 złotych i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, które można dobrać do konkretnej pary obuwia.
Zdjęcie: clicks.life
Wi-Fi mistrz
Jakiś czas temu pisaliśmy o korzyściach wynikających ze stosowania rozwiązań "inteligentnego domu". Ciekawym sprzętem na start, może być pilot do sterowania urządzeniami poprzez Wi-Fi. Jego zasada jest bardzo prosta, ponieważ my tylko instalujemy w gniazdku specjalną wtyczkę, do której podłączamy inne urządzenia. Wtyczka jest sparowana z domową siecią internetu bezprzewodowego, a sterujemy nią z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfonie. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne wyłączanie i włączanie różnorodnych urządzeń podpiętych do sieci.
Na rynku dostępne są także urządzenia, które pełnią rolę swoistego centrum dowodzenia systemami jakie mamy w domu. Z ich pomocą możemy całkowicie zaprzestać korzystania z pilotów do oświetlenia, klimatyzacji, zamykana bram oraz wszystkimi urządzeniami, które sterowane są przy pomocy podczerwieni.
Taki sprzęt pozwala kontrolować wszystkie sprzęty RTV oraz domowe wyposażenie z poziomu aplikacji mobilnej. Najprostsze urządzenia do włączania lub wyłączania zasilania poprzez Wi-Fi kosztują około 50 złotych. Stacje kontrolne zastępujące piloty to wydatek od około 150 do 200 złotych.
Zdjęcie: orvibo
Zawsze zimne z komputera
Przesiadywanie przy komputerze przez długie godziny, potrafi solidnie zmęczyć nawet najbardziej zaprawionych użytkowników. Aby podnieść komfort pracy i zadbać o podstawowe potrzeby bliskiej osoby, warto pomyśleć o gadżecie, który nie dość, że będzie zabawny, to jeszcze funkcjonalny.
Takimi produktami mogą być podstawki podgrzewające oraz mikrolodóweczki zasilane poprzez port USB. W przypadku tego pierwszego produktu, gadżet ten potrafi podtrzymywać temperaturę herbaty czy kawy, którą w kubku postawimy na powierzchni podstawki. Idealne rozwiązanie na chłodniejsze jesienne czy zimowe dni.
Inną opcją, kojarzącą się już stricte z przyjemnym letnim słońcem, jest mikrolodóweczka. Można do niej zmieścić jedną puszkę 330 ml jakiegokolwiek napoju. Takie urządzenie wprawdzie nie zmrozi płynu tak, jak klasyczna lodówka, jednak pozwoli utrzymać przez długi czas kilkustopniową temperaturę napoju, który przyniesiemy z dużej lodówki.
Ceny takich chłodzących i podgrzewających gadżetów zaczynają się od 30, a kończą na kwocie około 100 złotych.
Zdjęcie: toys4boys
Rękawiczki do gadania
Niektórzy uwielbiają zimę. Nie ma chyba jednak osoby, która lubi czuć przejmujące zimno na odsłoniętych częściach ciała. Niewątpliwie takimi są dłonie, zwłaszcza gdy piszemy wiadomości sms czy rozmawiamy przez telefon komórkowy. Aby uniknąć marznięcia, warto zainwestować w produkt, który pozwoli na utrzymanie komfortowej temperatury ciała, a równocześnie nie zablokuje funkcjonalności smartfona.
Takim produktem są różnorodne rękawiczki przystosowane do współpracy z ekranami dotykowymi. Z pozoru zwyczajne materiałowe rękawiczki, posiadają jednak specjalne wstawki na końcach palców, które powodują, że możliwa jest obsługa nawet starszych urządzeń z ekranami dotykowymi.
Rozwinięciem pomysłu takich rękawiczek są modele wyposażone w mikrofon i głośnik oraz własne ogniwo bateryjne i moduł łączności Bluetooth. Dzięki nim możliwe jest swobodne prowadzenie rozmów... przez rękawiczkę. Wystarczy tylko przyłożyć odpowiednio rękę do ucha, aby móc prowadzić rozmowę bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni. Rozwiązanie ciekawe i funkcjonalne, świetne dla fanów technologii i funkcjonalności, także na mrozie.
Najprostsze rękawiczki przeznaczone do działania z ekranami dotykowymi to koszt kilkunastu złotych. Wersje Bluetooth to już wydatek rzędu 100-120 złotych.
Zdjęcie: toys4boys
Zaprezentowane powyżej opcje prezentowe, to ciekawe pomysły zarówno dla wymagających fanów gadżetów, jak i osób, które cenią sobie przede wszystkim funkcjonalność oraz zdroworozsądkowy koszt prezentu. Już niebawem kolejna część poradnika zakupowego, w którym znajdziecie przykłady oryginalnych i przydatnych podarunków dla bliskich gadżetomaniaków i nie tylko.