Garmin wzbogaca linię multifunkcyjnych smartwatchów Fēnix o trzy nowe, eleganckie modele z serii Chronos. Nowe produkty nie przypominają już urządzeń do ciężkich zadań terenowych, lecz klasyczne, stylowe czasomierze, które można założyć na rękę w sytuacjach formalnych.
Mimo nieco odmiennego wyglądu i materiałów, produkty Garmina zachowały swoje wszystkie zaawansowane funkcje, przydatne podczas podróży, czy najróżniejszego rodzaju treningów. Oprócz tego urządzenia na bieżąco monitorują dzienną aktywność i pełnią rolę pełnoprawnego "inteligentnego zegarka".
Nowe modele to przede wszystkim nowe materiały i wykończenie. W sprzedaży dostępne są trzy różne wersje: tytanowa koperta z polerowaną, także tytanową bransoletą, stalowa koperta z polerowaną bransoletą ze stali nierdzewnej, a także koperta stalowa ze skórzanym klasycznym paskiem.
Zdjęcie: garmin.com
Pierwsza wersja, tytanowa, to opcja premium, której bransoleta cechuje się niską wagą, a także gustownym połączeniem z elementami tytanowo-gumowymi, zapewniającymi większą elastyczność i wygodę. Druga opcja to klasyczna stal nierdzewna 316L, ręcznie polerowana do poziomu wysokiej gładkości. Fani naturalnej skóry, mogą wybrać nowego Chronosa ze skórzanym, eleganckim paskiem, ozdobionym gustownym, jasnym szwem oraz wewnętrzną stroną wyściełaną nubukiem. Oprócz tego, w każdym ze wspomnianych modeli możemy łatwo i w krótkim czasie wymienić pasek na sportowy, wykonany z silikonu. Jest on dołączany do kompletu, a system szybkiej wymiany pozwala zrobić to bez wizyty u zegarmistrza.
Wszystkie modele Fēnix Chronos są wyposażone w wytrzymałe i odporne na zarysowania szafirowe szkiełka, pod którymi kryje się 1,2-calowy wyświetlacz Chroma, wsparty bocznym oświetleniem LED. Takie zestawienie zapewnia doskonałą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w pełnym słońcu.
Nosząc to urządzenie na ręku nie musimy obawiać się wpływu wody. Zegarki cechują się wodoszczelnością do poziomu 10 ATM (czyli około 100 m), a także zakresem bezpiecznej temperatury pracy od -20 do 50 stopni Celsjusza. Według producenta bateria zamontowana w urządzeniu wystarcza na 25 godzin pracy w oszczędnym trybie treningowym Ultra Trac. Jeśli chcemy użytkować sprzęt w normalnym trybie, wraz z GPS, ogniwo będzie napędzało zegarek przez 13 godzin.
Zdjęcie: garmin.com
Wewnątrz koperty znajdziemy dookólną antenę EXO z obsługą systemów GPS oraz GLONASS. Dzięki czemu możliwa jest precyzyjna lokalizacja nawet w trudnych warunkach. Są też czujniki wysokościomierza, barometru i kompasu, które zapewniają zachowanie orientacji podczas wyjść w teren. Opcje Chronosa możemy także dostosować do naszych ulubionych aktywności, takich jak jazda na rowerze, biegi, wspinaczka pływanie na basenie i w otwartych akwenach, SUP, wioślarstwo, golf i wiele innych.
Jak przystało na smartwatcha z najwyższej półki Fēnix Chronos został wyposażony w technologię monitorującą aktywność organizmu użytkownika. Mamy więc licznik kroków, spalone kalorie, czy nawet pokonaną wysokość. Zaimplementowany optyczny pulsometr Garmin Elevate mierzy tętno na nadgarstku 24 godziny na dobę. Fani biegania mogą skorzystać z dodatkowych opcji mierzenia dynamiki biegu. Wystarczy, że sparują urządzenie z pulsometrem Garmin HRM-Run, który jest sprzedawany osobno.
Urządzenie na bieżąco współdziała z platformą Connect IQ, dzięki czemu użytkownicy mogą pobierać bezpłatne aplikacje, widgety, tarcze zegara i pola danych, aby dostosować zegarek do swoich potrzeb. Aplikacja Garmin Face-it umożliwia nawet ustawienie ulubionego zdjęcia z telefonu jako tła na tarczy zegara.
Zdjęcie: garmin.com
Sparowanie zegarka ze smartfonem pozwala odbierać powiadomienia, czytać wiadomości tekstowe, e-maile oraz reagować na różnego rodzaju alerty. Fani mediów społecznościowych zapewne ucieszą się z faktu, że korzystając z Fēnix Chronos będą mogli automatycznie i bezprzewodowo przesyłać zapisane dane na temat miejsca czy aktywności swoim znajomym, także w czasie rzeczywistym, dzięki funkcjonalności Live Track.
Źródło: garmin.com